Bez kategorii

Sesje Lifestylowe

Sesje lifestyle polecam tym, którzy nie czują się dobrze przed obiektywem w studiu. Niektóre osoby bardzo krępuje studio, niektóre plener. Czują się przytłoczeni tym że „muszą” pozować (chociaż wcale nie muszą ). Wtedy warto przemyśleć sesje lifestyle w swoim domu. Ja jestem tylko obserwatorem i tworzę taki mini reportaż.  Możemy zrobić temat przewodni jak np. w zamieszczonym przykładzie ZABAWA W KUCHNI. 

Ważna jest wasza naturalność, szczerość emocji, niekoniecznie patrzenie na mnie i pozowanie, chociaż to jest mile widziane. 

Rozważając taką sesję musicie sobie zdawać sprawę że aparat widzi wszystko, jeżeli trzymacie w pokoju/mieszkaniu coś co „stoi bo stoi” to lepiej wynieść, by później na zdjęciach nie drażniło waszego oka . 

Wybieramy pomieszczenie „najlepiej oświetlone” 

Godzina również ma znaczenie . Takich sesji nie wykonujemy wieczorem, zależy nam na świetle zastanym, dlatego też celujemy w godziny poranne/ popołudniowe (zależy od której strony macie okna i w jakich godzinach mamy w nich słońce, pochmurny dzień też daje słońce tyle że rozproszone )

Ubiór najlepiej swój i najlepiej dość spójny. Jeżeli to sesja rodzinna możecie postawić na jeansy i białe koszulki, czarne koszulki, koszule. Chodzi o to by nie było od sasa do lasa. Czyli np. mama w kwiaty, tata bluza sportowa ( ZAKAZANA ) dziecko w myszkę miki. Jeżeli np. mama, chce bardzo suknie w kwiaty ok, reszta rodzina ubiera się gładko, neutralnie i fajnie jakby pasowali do siebie kolorystycznie.  Wszystko wam opiszę i wyślę w inspiracjach ubraniowych, podczas zapisów.

Tak wiem, mówię o kolorach pokazując zdjęcia Bw  (black & white) ale bw to moja słabość. Nawet zdjęcia bw pokazują że rodzinki na zdjęciach są spójnie ubrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress